Mł. Ch. Pl. BEA OF COCKING Ricci Club

“Bea”

PKR.VIII-35982

Data urodzenia: 06.05.2017

prca-PRA – Normal/Clear (rodzice)

FN (Familiar Nephropathy) – Clear

Osiągnięcia:

– Młodzieżowy Champion Polski

Bea trafiła do nas w 2020 roku. Oznacza to, że jest obecnie jedynym z naszych psów, który pojawił się w naszym życiu już jako w pełni dorosłe zwierzę. Przy tym jednak Bea łączy w sobie naprawdę bardzo dobre linie. Jej ojciec to brytyjski reproduktor, którego krew ma dość duży wpływ na naszą hodowlę (jest ojcem Ambra i Hoshi). Od strony matki zaś znajdziemy w jej rodowodzie między innymi hodowlę Helenwood, także obecną już wśród przodków naszych psów. 

Podobnie jak Amber czy Hoshi, Bea jest psem raczej delikatnym i łagodnym. Zwykle trzyma się w stadzie nieco z tyłu, jednak dobrze dogaduje się z naszymi pozostałymi psami. Jest wielką fanką podawania łapy, co robi zawsze, gdy tylko człowiek da jej taką możliwość. Ba, inne nasze psy zaczęły się tego od niej samoistnie uczyć, w związku z czym nawyk ten zaczęła przejawiać między innymi nasza Bella. Cieszymy się, że mimo dorosłego wieku, naprawdę odnajduje się w naszej psiej ekipie i czuje się u nas swobodnie. 

Bea jest psem wolnym od genów powodujących zanik siatkówki oraz choroby nerek, co oznacza, że jej potomstwo nigdy nie zachowuje na te przypadłości. 

 Rodowód w Cocker Spaniel Databse