Dajana – nasza pierwsza championka

Dajana jest psem niezwykłym dla naszej hodowli. To nasz pierwszy importowany z zagranicy pies, jeden z dwóch (drugim jest Shakira) pochodzących z cypryjskiej hodowli Sorcery’s. Przyleciała do nas zimą jako kilkumiesięczne szczenię. Odbieranie psa z warszawskiego lotniska było dla nas wtedy naprawdę ogromnym przeżyciem. Jeszcze kilka lat temu nie sądziliśmy, że tak się w ogóle da. Że zdecydujemy się na zwierzę pochodzące z tak daleka, którego nigdy wcześniej nie widzieliśmy na oczy. Ale jednak – Dajana trafiła do nas.

Dajana kilka dni po przybyciu do naszego domu.

Zakup psa do hodowli w chwili, w której z powodu odległości nie ma możliwości, aby samemu go zobaczyć jest zawsze ryzykiem. Na całe szczęście, właścicielka hodowli Sorcery’s przekazała nam pod opiekę naprawdę pięknego spaniela. Dajana okazała się zwierzęciem o bardzo ładnej budowie i z przepięknym włosem. Dzięki niej zaczęliśmy „zdobywać” zagraniczne ringi. Ta czarna piękność, której rodowodowe imię naprawdę dobrze do niej pasuje, była i jest naszą dumą.

W hodowli Dajana zostawiła dwójkę potomstwa: rodzeństwo urodzone w 2012 roku, Freyę i Figaro. Obecnie mieszka z nami także jej wnuczka, Khaleesi i prawnuczka, Stella.

Na emeryturze

 Obecnie Dajana jest już na emeryturze, w związku z czym obowiązuje ją sportowa fryzurka. Lubi spędzać czasze swoją córką, z którą (mimo różnic w charakterze) naprawdę dobrze się dogaduje. Jej zadania ograniczają się do spędzania z nami czasu i towarzyszeniu nam w codziennych czynnościach. Ponieważ zawsze lubiła być w centrum uwagi taka rola jak najbardziej jej odpowiada. Mamy nadzieję, że zostanie z nami jak najdłużej: choć jej kariera wystawowo-hodowlana jest już zakończona, jest częścią naszego życia.