Posiadanie pod swoim dachem jakiegokolwiek zwierzęcia powinno przede wszystkim motywować do tego, by bezustannie powiększać swoją wiedzę na ich temat. Książki o psach są zaś często najłatwiejszym sposobem, aby poznać perspektywę innych i zdobyć cenne informacje.
Książki o psach to cenne źródło informacji
Choć dziś wiele informacji można znaleźć w sieci i jak najbardziej polecamy korzystanie z dostępnych w pewnych źródłach poradników (także tych w wersji wideo), to książki o psach są czymś, o czym warto pamiętać. Nawet w reportażach można zwykle znaleźć wiele informacji, które następnie da się przynajmniej częściowo wcielić w życie. Na dodatek, nim książka pojawi się w sprzedaży, musi przejść przez szereg procesów. Redaktor, czy korektor ma więc szansę, aby wyłapać błędy. W przypadku np. postów w mediach społecznościowych to zwykle się nie zdarza.
Dlatego zachęcamy, aby rozwijać swoją wiedzę na temat psich podopiecznych na wszystkie możliwe sposoby. Książki o psach są zaś jednym z najbardziej pewnych źródeł. Wśród tych czterech tytułów znajdzie się zarówno przyjemna rozrywka, jak i merytoryczne książki, które mogą poszerzyć wiedzę każdego właściciela czworonoga.
Zekranizowana przygoda o wielkiej psiej miłości
„Był sobie pies” W. Bruce Camerona jest powieścią napisaną z psiej perspektywy. Opowiada o miłości i przywiązaniu tych zwierząt do człowieka. Będzie doskonałą rozrywką dla całej rodziny, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, aby czytać ją wraz z dziećmi. Jej główny bohater, Bailey, nie rozpoczyna swojego życia w idealnych warunkach. Mimo tego kocha wszystkich znajdujących się wokół niego ludzi, nawet jeśli ci nie zawsze traktują go odpowiednio. Książka jest pierwszym tomem z dłuższego cyklu, dlatego sięgając po nią, można być pewnym, że to wcale nie koniec przygody z tym psim bohaterem.
Jeśli zaś książki to za mało, zawsze można sięgnąć po film, który ukazał się w 2017 roku. To też bez wątpienia będzie miło spędzony czas z całą rodziną lub przyjaciółmi.
Książki o psach na służbie? I takie są
Choć niedostępna już w księgarniach, „Tropem zaginionych” Susannah Charleson jest pozycją, dla której warto przeszukać antykwariaty. To autobiograficzna książka, której autorka opowiada o swoim życiu z psem, którego zadaniem jest poszukiwanie ludzi. Opisuje m.in. proces wyszkolenia takiego zwierzęcia oraz sytuacje, w których brała udział wraz ze swoją czworonożną partnerką. To książka, która pozwala zajrzeć zza kulisy naprawdę trudnej pracy, którą wykonują czasem czworonogi.
Warto rozwijać swoją świadomość na temat psów pracujących. Choć w Polsce nie widzi się ich aż tak często, to właśnie te zwierzęta mają bardzo duży wpływ na skuteczne działanie służb policyjnych czy ratowniczych. Nie wolno zapominać też o tych zwierzętach, które przez swoją pracę pomagają niepełnosprawnym.
Odpowiedź na pytania wszystkich początkujących właścicieli
Jako hodowcy doskonale wiemy, jakie pytania z wychowaniem szczeniąt powtarzają się najczęściej. Dlatego możemy śmiało przyznać, że w książce „Doby piesek! Jak wychować niesfornego szczeniaka” Stevena Manna można znaleźć odpowiedź na wiele z nich. W tym poradniku autor, używając prostego języka, tłumaczy, jak dobrze wychować młodego psa. Korzysta z pozytywnych metod i odpowiada na pytania dotyczące m.in. powodów gryzienia przez szczeniaka oraz tego, czemu skacze on na swojego właściciela.
Steven Mann od 30 lat zajmuje się pracą z psami. Dlatego też sięgając po jego książkę można być pewnym, że wiedza, którą przekazuje, wynika z jego własnych doświadczeń. Należy jednak zwrócić uwagę na polskie tłumaczenie, które zawiera kilka błędów. Na przykład uprząż z książki to szelki, zaś celuj nosem to tzw. target.
Na co mogą cierpieć psy? Wspomnienia weterynarza
Achim Gruber jest niemieckim weterynarzem patologiem, który bezustannie pracuje ze zwierzętami. Jego książka, „Dramat zwierząt domowych” nie opowiada jedynie o psach. Nie da się jednak ukryć, że te wraz z kotami są tam głównymi bohaterami. To książka, która zwraca uwagę na to, jakie problemy zdrowotne może nieść dla zwierząt nieprzemyślana hodowla. Autor przedstawia również różne przypadki ze swojej pracy, przedstawiając sytuacje na równie straszne i intrygujące. Takie książki o psach oraz innych zwierzętach bez wątpienia nie są czymś, co można czytać do obiadu. Można być jednak pewnym, że zwiększą świadomość czytelnika.
Chcesz wiedzieć więcej? Poznaj żargon hodowców psów.