Europejska Wystawa Psów w Budapeszcie

Zawsze chętnie wracamy do Budapesztu, a już, szczególnie gdy odbywa się tam tak ważne w świece kynologii wydarzenie. Europejska Wystawa Psów Rasowych odbyła się w ostatnich dniach 2021 roku. Konkurencje dla naszej rasy odbyły się 30 grudnia.

Pojechały z nami Hoshi oraz Key’la. Nasze młode dziewczyny świetnie się pokazały! Hoshi udało się wygrać w klasie pośredniej (w stawce 8 psów), zdobyć ocenę doskonałą oraz uzyskać CAC, czyli wniosek o championa. To jednak jeszcze nie wszystko! Następnie w trakcie porównania został przyznany jej res. CACIB. Oznacza to, że była drugą najpiękniejszą dorosłą suką w rasie (spośród ok. 40), a lepsza od niej okazała się jedynie dojrzała championka.

Key’la występowała w klasie młodzieży. Znalazła się w pierwszej szóstce i dostała ocenę doskonałą.

Europejska specjalistyczna wystawa psów

Jeszcze tego samego dnia odbyła się Europejska Specjalistyczna Wystawa Spanieli. Hoshi w swojej klasie stanęła na drugim miejscu, zdobywając res. CAC. Key’la wygrała w klasie młodzieży, zdobywając CAJC (wniosek o młodzieżowego championa).

Nasze psy oceniali Jeff Horsewell (UK) i Pani Samantha Gladman (UK), a za zdjęcia bardzo dziękujemy znajomym, Laurze Szlavy-Kovacs i Janie Vallová. Mamy nadzieję, że następna Europejska wystawa psów również będzie dla nas tak udana!