Podbijamy ringi za granicą! Wystawy specjalistyczne

Odbył się kolejny emocjonujący, wystawowy weekend! Tym razem w ciągu dwóch dni byliśmy na dwóch bardzo istotnych dla cocker spanieli angielskich wydarzeniach. Były to wystawy specjalistyczne. Tego typu wydarzenia przyciągają najlepsze psy z kraju, a także zwykle można na nich spotkać sędziów, którzy są specjalistami w danej rasie. Na obydwu wystawach były z nami nasze trzy dziewczyny: Key’la biorąca udział w klasach młodzieżowych, Hoshi (klasa otwarta) i występująca w klasie weteranów Shakira.

10 września 2021 roku odwiedziliśmy miasto Kosuty na Słowacji, gdzie odbywała się Specjalistyczna Klubowa Wystawa. Psy sędziował pochodzący z Wielkiej Brytanii doświadczony sędzia, Frank Kane. Key’la zdobyła pierwsze miejsce w swojej klasie, a także tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Klubu. Z kolei czarna Hodhi z oceną doskonałą stanęła na trzecim miejscu, a Shakira wygrała swoją klasę.

Następnego dnia czekała nas wyprawa na Węgry. Na kolejnej specjalistycznej wystawie psy oceniała Eva Felszeghyova, pochodząca ze Słowacji. Tym razem wszystkie trzy z naszych dziewczyn zdobyły pierwsze miejsca w swoich klasach, a Key’la ponownie została Młodzieżowym Zwycięzcą Klubu.

To był naprawdę bardzo owocny weekend i nie możemy doczekać się na kolejne wystawy specjalistyczne. Jesteśmy wdzięczni sędziom za ich profesjonalną opinię na temat naszych psów.